Dodaj obrazek
 1. Humor
 2. Cytaty
 3. Gwiazdy
 4. Podróże
 5. Moda
 6. Zdrowie
 7. Polityka
 8. Video
 9. Ogłoszenia
 10. Architektura
 11. Natura
 12. Sport
 13. Moto
 14. Jedzenie
 15. Poradnik
 16. 18+
 17. +więcej

6 wskazówek, jak zaparzyć dobrą kawę w domu

 1. 6 wskazówek, jak zaparzyć dobrą kawę w domu

  Opcje
  Szczegóły obrazka
  • Rozdzielczość: 625x415 px
  • Waga obrazka: 29 kB
  Dla wielu z nas filiżanka kawy to doskonały początek dnia. W większości domów spotkamy kawę rozpuszczalną, która jest łatwa w przygotowaniu, przecież wystarczy ją zalać gorącą wodą (nigdy wrzątkiem!). Zapraszając do domu gości na kawę, możemy ich zachwycić przygotowaniem doskonałego napoju, nie wydając kroci na drogie ekspresy ciśnieniowe. Przekonaj się jak łatwo można zaparzyć doskonała kawę i zachwyć swoich przyjaciół.
 2. Kawa po turecku

  Opcje
  Szczegóły obrazka
  • Rozdzielczość: 600x399 px
  • Waga obrazka: 50 kB
  Utarło się, że kawa po turecku to zalana wrzątkiem kawa “sypana”. Nic bardziej mylnego, żeby przygotować prawdziwą kawę po turecku musimy się nieco bardziej wysilić. Do specjalnego tygielka nasyp kawę wymieszaną z cukrem i zalej zimną wodą. Gotuj ją trzykrotnie, nie doprowadzając do wrzenia. Do mieszanki kawy można dodać odrobinę cynamonu albo kardamonu.
 3. Ekspres przelewowy

  Opcje
  Szczegóły obrazka
  • Rozdzielczość: 1000x750 px
  • Waga obrazka: 66 kB
  To doskonała alternatywa dla drogich ekspresów ciśnieniowych. W tym urządzeniu możesz przygotować rewelacyjną kawę znaną z amerykańskich barów. Wystarczy, że kupisz ekspres (najtańsze kosztują mniej niż 40 zł), dodasz wodę i kawę, już możesz cieszyć się lepszym smakiem czarnego napoju.
 4. Ekspres włoski, Ekspres Moka

  Opcje
  Szczegóły obrazka
  • Rozdzielczość: 700x300 px
  • Waga obrazka: 25 kB
  To dwie, różne nazwy tego samego urządzenia. To ekspres, którego działanie i efekty są najbardziej zbliżone do ekspresu ciśnieniowego. W skład tego przyrządu wchodzą pojemnik na wodę, sitko i pojemnik na gotową kawę. Sposób użycia jest banalny. Nalej zimną wodę, nasyp kawę na sitko i postaw na gaz. Wrząca woda sprawia, że para pod ciśnieniem przepływa przez zmieloną kawę i w efekcie uzyskujemy doskonały napój, niemal jak z kawiarni.
 5. Kawa zalewajka

  Opcje
  Szczegóły obrazka
  • Rozdzielczość: 640x400 px
  • Waga obrazka: 31 kB
  Najprostsza i najpopularniejsza metoda na przyrządzenie kawy. Do szklanki wsyp odpowiednią ilość kawy “sypanej”, potem zalej to wrzątkiem i ciesz się smakiem prawdziwej kawy. Uwaga na fusy, przy tej metodzie zostaje ich masa.
 6. French Press

  Opcje
  Szczegóły obrazka
  • Rozdzielczość: 783x368 px
  • Waga obrazka: 28 kB
  To prosty i doskonały wynalazek. Pozwala on zaparzyć kawę, ale nie znajdziemy w niej fusów. French Press to szklana misa ze stalowym, drobnym sitem. Wsypujemy do niego kawę, następnie zalewamy ją wrzątkiem i dociskamy sito. W ten sposób kawa zaparza się jak zwykła zalewajka, ale przynajmniej bez fusów.
 7. Phin - kawa po wietnamsku

  Opcje
  Szczegóły obrazka
  • Rozdzielczość: 640x426 px
  • Waga obrazka: 38 kB
  To stosunkowo nowy wynalazek na polskim rynku, jednak coraz bardziej popularny. Konstrukcja phin to właściwie filtr, nie papierowy a stalowy. Stawiamy go na filiżance, następnie zalewamy, nasypaną do niego kawę, ciepłą (nie wrzącą!) wodą i czekamy aż nasz czarny napar spłynie do filiżanki. Jeśli chcesz przygotować typowo wietnamską kawę, pamiętaj, by na dnie filiżanki znalazła się łyżeczka słodzonego, skondensowanego mleka.
46 wyświetleń zdjęcia
Pobierz link Zgłoś nadużycie
Więcej w Galerii Poradnik
Data dodania: 25.12.2016

Skomentuj!

Spokojnie - Twój email nie zostanie opublikowany na stronie
Pozostało znaków: 2000/2000

Komentarze: 0

Wynalazki, które nie wyszły ich twórcom na dobre Najlepsze zdjęcia sportowe 2016 roku
Zobacz inne galerie:
zamknij